There are no photos of this vehicle.
Renault Trafic
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 05.2023 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 29 813 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Van, 5 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 110 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | VF1FL000271007889 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Signalizācijas sistēma
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- Gaisa kondicionēšana: klimata kontrole
- Ārējie spoguļi: elektrisks, ar apkuri
- Kruīza kontrole
- Parkošanās kamera
- Regulējama stūres kolonna: augstums
- Stūre: daudzfunkcionāls, ādas pārklājums
- Elektriskie logu pacēlāji
- Centrālā atslēga
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
Multimēdija
- Ekrāns: priekšpuse
- Navigācijas ierīce: ar karti
- Brīvroku sistēma
Lukturi
- Tuvās gaismas: led
- Tālās gaismas: led
- Dienas gaitas lukturi: led
- Miglas lukturi
- Aizmugurējie lukturi: led
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas ziemas riepas
Cits
- Piekabes āķis
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 188 g/km |
| Maximum speed: | 178 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 5480 mm |
| Width: | 1956 mm |
| Height: | 1935 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2021 kg |
| Technical max. mass: | 3070 kg |
| Load bearing capacity: | 1049 kg |
| Weight of road train: | 4700 kg |
| Max braked trailer weight: | 1630 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3498 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumites..
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 582 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Renault Trafic
2023, 66 962 km
22 990 €
247 €/month
Renault Trafic
2023, 59 806 km
22 990 €
247 €/month
Renault Trafic
2023, 83 950 km
25 990 €
298 €/month
Renault Trafic
2024, 43 000 km
29 480 €
317 €/month
Renault Trafic
2023, 74 468 km
29 500 €
317 €/month
Renault Trafic
2024, 28 468 km
30 990 €
356 €/month