Citroën Jumper
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 08.2016 · Francija | ||||||
| Mileage | 196 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durvis, 9 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 81 kW AH03 | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | VF7YA1MRA12C04518 | ||||||
| Reg. nr. | 437DTJ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 | ||||||
Aprīkojums
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas ziemas riepas: vissezonas riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| City fuel cons.: | 6.2 l/100 km |
| Highway: | 5.6 l/100 km |
| Average: | 5.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 153 g/km |
| Maximum speed: | 140 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 9 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4963 mm |
| Width: | 2050 mm |
| Height: | 2254 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2010 kg |
| Technical max. mass: | 3000 kg |
| Load bearing capacity: | 990 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3000 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
9k Citroen Jumper
9 kohaline buss. Mootoriks 2.0 diisel, mis on vägagi ergas ja samas ökonoomne. Sai paigaldatud Calixi 220V mootori eelsoojendi, kütab veesärgi soojaks ja salongis puhur. Põhi tehtud Mazda abis enne probleemide teket ja on siiani 5+. Reg. tasuga korras.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 403 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.