Ford Focus
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 12.2010 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 232 274 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.6, 74 kW SHDC | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WF0PXXGCDPAP74308 | ||||||
| Reg. nr. | 932BDH | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Drošības jostu spriegotāji
- Papildu bremžu lukturis
- Bremzes
- Pretaizdzīšanas drošības skrūves/uzgriežņi
- Signalizācijas sistēma
Komforts
- Elektriski apsildāms vējstikls
- Lūka: stikls, elektrisks
- Atpakaļskata spogulis
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: ādas pārklājums
- Augstumā regulējami sēdekļi
- Sēdekļu sildītāji: priekšpuse
- Aizmugurējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji: priekšpuse, aiz
- Tonēti stikli
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Kabatas priekšējo sēdekļu atzveltnēs
- Kāju paklājiņi: gumija
- Bagāžnieka paklājiņš: tekstils
- Krūzīšu turētāji: priekšpuse, aiz
- Rokas bremzes svira: ādas pārklājums
- Virsraksts: spilgts, tekstils
- Tekstila apdare
Multimēdija
- CD atskaņotājs
- Bluetooth
Lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Rezerves ritenis
- Ziemas riepas: vissezonas riepas
- Vieglmetāla diski
Cits
- Aizmugurējais spoileris
- Bagāžas pārsegs
- Priekšējie un aizmugurējie dubļu sargi
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1596 cm³ |
| Power: | 74 kW |
| City fuel cons.: | 8.7 l/100 km |
| Highway: | 5.5 l/100 km |
| Average: | 6.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 159 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4357 mm |
| Width: | 1839 mm |
| Height: | 1497 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1375 kg |
| Technical max. mass: | 1820 kg |
| Load bearing capacity: | 445 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 620 kg |
| Wheelbase: | 2640 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 75 €
Registration fee: 369 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.