There are no photos of this vehicle.
Volkswagen Caddy
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2018 · Zviedrija | ||||||
| Mileage | 172 000 km | ||||||
| Body type | 4 durvis, 2 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 90 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| VIN | WV1ZZZ2KZJX102394 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 90 kW |
| CO₂ emission: | 149 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Sēdvietas: | 2 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4408 mm |
| Width: | 1793 mm |
| Height: | 1873 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1715 kg |
| Technical max. mass: | 2251 kg |
| Load bearing capacity: | 536 kg |
| Weight of road train: | 3751 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 740 kg |
| Wheelbase: | 2682 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
4-Motion 4*4. L1H1. Kaubaruum 1800. Comfortline varustus. Seviceline(taga riiulid sahtlitega, katuseraamid, töötuled, kiirkinnitusega vilkurid). Front Assist, Driver alert, püsikiirus. El. aknad-peeglid sooj. kesklukk, MFnahkrool. Kliima. Põhjmaapakett-2*istmesooj. Webasto kella ja puldiga. Seisusoojendus. Konks. 2 võtit+ webasto pult. Nr. 2 soojust. vahesein. 2 kompl. rattaid Hooldusr. Viimane hoole 172t. (hammasrihma kompl, veepumba kompl, õli, filtrid, esikettad+klotsid). Varasemad hoolded VW esinduses. Km 0%. Kontrollitud läbisõitMotor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 420 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.