Dacia Duster
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2020 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 42 500 km | ||||||
| Body type | Minivan, 4/5 ust, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.3, 96 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| VIN | VF1HJD40065002696 | ||||||
| Reg. nr. | 504MSZ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2028 | ||||||
Aprīkojums
Käigukastid
- Manuaalkäigukast
Ajam / Vedrustus
- 4Motion
Turva- ja ohutusvarustus
- Roolivõimendi
- ABS pidurid
- ESP stabiilsuskontroll
- Lisapidurituli
- Kesklukustus puldiga
- Immobilizer
- start blocker
Mugavusvarustus
- Püsikiiruse hoidja
- Tahavaatekaamera „Rear View“
- Parkimisandurid taga
- Nahkrool
- Multifunktsionaalne rool
- Reguleeritav roolisammas
- Nahkkattega käigukanginupp
- Topsihoidjad
- Elektrilised akende tõstukid ees ja taga
- Toonitud klaasid
- Jalamatid kummist
- Elektrilised välispeeglid
- Konditsioneer
Rehvid ja veljed
- Plekkveljed
- Talverehvid
- Lamellrehvid
- Varuratas
Tuled
- Udutuled ees
- Udutuled taga
- LED esituled
- LED tagatuled
Audio, video, kommunikatsioon
- Raadio
- Puutetundlik ekraan
- USB liides
- Navigatsiooniseade
- Bluetooth liides
- Mobiiltelefoni liides
- Juhi infosüsteem
Istmed
- Tekstiilpolster
- Istmesoojendused ees
- Käetugi ees
Muu varustus
- Katusereelingud
- Veokonks
- Pagasikate
- Porikummid
- Hooldusraamat
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.3 l |
| Cubic capacity: | 1332 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| CO₂ emission: | 170 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4341 mm |
| Width: | 1804 mm |
| Height: | 1678 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1456 kg |
| Technical max. mass: | 1845 kg |
| Load bearing capacity: | 389 kg |
| Weight of road train: | 3345 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 700 kg |
| Wheelbase: | 2673 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 205 €
Registration fee: 786 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.