Volkswagen Polo
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 08.2021 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 43 955 km | ||||||
| Komplektācija | Comfortline TSI | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.0, 70 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | WVWZZZAWZLU088005 | ||||||
| Reg. nr. | 429LJB | ||||||
| Tehnoülevaatus | 29.02.2028 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni: iespēja izslēgt pasažiera drošības spilvenu
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Signalizācijas sistēma
Komforts
- Gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: ar apkuri
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: daudzfunkcionāls, ādas pārklājums
- Sēdekļu sildītāji
- Nolokāma aizmugurējā sēdekļa atzveltne
- Priekšējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji
- Tonēti stikli
- Spoguļi saules aizsargos
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga
Salons
- Dekoratīvās līstes salonā
Multimēdija
- Brīvroku sistēma
- Automašīnas dators
- Stereo
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi: led
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Riepu spiediena kontroles sistēma
Cits
- Sõiduki kerel esineb värvikahjustusi
- Vaja teostada hooldus
- Võib esineda veel varjatud vigastusi
- SSõiduk on registreeritud uuena Eestis
- LKF-i andmetel on sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis
- turvapatjade arv (6)
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 999 cm³ |
| Power: | 70 kW |
| CO₂ emission: | 127 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4053 mm |
| Width: | 1751 mm |
| Height: | 1431 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1202 kg |
| Technical max. mass: | 1610 kg |
| Load bearing capacity: | 408 kg |
| Weight of road train: | 2610 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 570 kg |
| Wheelbase: | 2551 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 80 €
Registration fee: 534 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Volkswagen Polo
2020, 181 455 km
10 099 €
113 €/month
Dacia Duster
2021, 59 049 km
11 500 €
132 €/month
Peugeot Partner
2020, 41 757 km
11 900 €
128 €/month
Hyundai i10
2021, 41 797 km
11 900 €
137 €/month
Ford Transit Connect
2021, 63 676 km
11 990 €
129 €/month
Peugeot 208
2022, 37 000 km
12 580 €
144 €/month