Meiller KIPPER MHPS 12/27 NOSS2
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 07.2014 · Igaunija | ||||||
| Body type | Poolhaagis | ||||||
| VIN | W09SHL335ESM08061 | ||||||
| Reg. nr. | 660YJK | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.12.2026 | ||||||
Technical details
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Poolhaagis |
| Length: | 9150 mm |
| Width: | 2530 mm |
| Height: | 3220 mm |
| Vehicle category: | O4 |
| Transportlīdzekļa tips: | Piekabe |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 7040 kg |
| Technical max. mass: | 39000 kg |
| Load bearing capacity: | 28960 kg |
| Wheelbase: | 3490 mm |
| Number of axles: | 3 |
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.