MAN TGX
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2019 · Norvēģija | ||||||
| Mileage | 467 009 km | ||||||
| Komplektācija | XXL CAB / HYDRAULICS / INTARDER / DOUBLE BOGIE | ||||||
| Body type | 2 durvis, 2 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 12.4, 368 kW D2676LF51 | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa | ||||||
| VIN | WMA89XZZ4KM810720 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 28.02.2027 | ||||||
Aprīkojums
- Intarder: jah
- Diferentsiaalilukk: jah
- Soojendusega istmed: jah
- Soojendusega peeglid: jah
- Elektrilised peeglid: jah
- Elektrilised aknad: jah
- Juhiistme õhkvedrustus: jah
- Püsikiiruse hoidja: jah
- Raadio: jah
- AC automaatne: jah
- Pardakompuuter: jah
- Külmik: jah
- Seisusoojendus: jah
- Reguleeritav rool: jah
- Kesklukk: jah
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 12.4 l |
| Cubic capacity: | 12419 cm³ |
| Power: | 368 kW |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Sēdvietas: | 2 gab |
| Durvis: | 2 gab |
| Length: | 6895 mm |
| Width: | 2550 mm |
| Height: | 4000 mm |
| Vehicle category: | N3 |
| Transportlīdzekļa tips: | Truck |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 8987 kg |
| Technical max. mass: | 28000 kg |
| Load bearing capacity: | 17013 kg |
| Weight of road train: | 65000 kg |
| Max braked trailer weight: | 56013 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3100 mm |
| Number of axles: | 3 |
| Wheel formula: | 6x2 |
Video
Papildu informācija
SadulveokidMudeli aasta: 2019
Juhi asukoht: Vasak
Kabiini tüüp: Magamiskabiin
Vedrustuse tüüp: Leht
Vedrustuse tüüp: Õhk
Pidurid: Ketas
Vedav: jah
Tõstetav sild: jah
Topeltrattad: jah
Transpordi pikkus: 6895 mm
Transpordi laius: 2550 mm
Brand: MAN
Model: TGX 28.500
Structure: tractor
Year: 03.2019
Mileage: 467009 km
VIN: ...M810720
Wheel formula: 6x2
WB: 3100 mm
Engine: D2676LF51 368 Kw / 500 Hp / Euro 6
Gearbox: automatic ( 12TX-2821OD ) + intarder
Suspension: steel / air
Brakes: disc
Dimensions: L/W: 6895 mm / 2550 mm
Masses: full/empty: 28000 kg / 8987 kg
XXL CAB / HYDRAULICS / INTARDER / DOUBLE BOGIE
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.