Renault Master
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 10.2020 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 153 007 km | ||||||
| Komplektācija | VAN FWD 3,5T L3H2 Pack Clim 2,3 dCi | ||||||
| Body type | Van, 4 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.3, 100 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | VF1MA000965899823 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori: aiz
- Regulējama stūres kolonna: augstums
- Stūre: daudzfunkcionāls
- Priekšējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
- Krūzīšu turētāji: priekšpuse
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Ekrāns: priekšpuse
- Navigācijas ierīce: ar karti
- Brīvroku sistēma
- Automašīnas dators
- Stereo: oriģināls, usb ports
- Skaļruņi
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi: led
- Miglas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Cits
- Brauciena skaitītājs
- Priekšējie un aizmugurējie dubļu sargi
- Webasto
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.3 l |
| Cubic capacity: | 2299 cm³ |
| Power: | 100 kW |
| CO₂ emission: | 248 g/km |
| Maximum speed: | 150 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 6198 mm |
| Width: | 2070 mm |
| Height: | 2475 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2262 kg |
| Technical max. mass: | 3500 kg |
| Load bearing capacity: | 1238 kg |
| Weight of road train: | 6000 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 4332 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
L3H2!
Kaubaruumi põranda materjal. Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 171 €
Registration fee: 1129 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Renault Master
2021, 267 786 km
13 315 €
149 €/month
Renault Master
2022, 232 753 km
13 990 €
156 €/month
Renault Master
2021, 173 672 km
15 900 €
178 €/month
Renault Master
2021, 88 298 km
19 288 €
207 €/month
Renault Master
2020, 125 420 km
19 990 €
214 €/month
Renault Master
2022, 89 000 km
22 880 €
245 €/month