Chevrolet Cruze
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 07.2013 · Igaunija | ||||||
| Mileage | Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.4, 103 kW A14NET | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | KL1JF3589DK143686 | ||||||
| Reg. nr. | 491BJZ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 | ||||||
Seller: Tauri
Aprīkojums
Salons
- Kabatas priekšējo sēdekļu atzveltnēs
- Kāju paklājiņi: gumija
- Bagāžnieka paklājiņš: gumija
- Krūzīšu turētāji: priekšpuse
- Pusādas apdare
Multimēdija
- Automašīnas dators
- Stereo: oriģināls, usb ports, atmiņas kartes slots, aux ieeja
- CD atskaņotājs
- Bluetooth
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi
- Miglas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi
- Riepu remonta komplekts
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas ziemas riepas: riepas ar radzēm
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1362 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 7.5 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 5.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 136 g/km |
| Maximum speed: | 200 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Brūns |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4681 mm |
| Width: | 1797 mm |
| Height: | 1521 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1515 kg |
| Technical max. mass: | 1940 kg |
| Load bearing capacity: | 425 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 695 kg |
| Wheelbase: | 2685 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Müüa Chevrolet cruze 2013a
Asub pärnus, huvi korral lisainfo saamiseks võtta ühendust ja räägime lähemalt. Topelt võtmed
Talverehvid eraldi velgedel kaasa
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 102 €
Registration fee: 366 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.