Maserati Spyder
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 04.2003 · Amerikas Savienotās Valstis | ||||||
| Komplektācija | Cambiocorsa | ||||||
| Body type | Convertible, roadster, 2 durvis, 2 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 4.2, 287 kW M138 | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa | ||||||
| VIN | ZAMBB18A430009404 | ||||||
| Reg. nr. | 646RTW | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
Komforts
- Gaisa kondicionēšana: klimata kontrole
- Stūre: ādas pārklājums
- Elektriskie logu pacēlāji
- Centrālā atslēga
Salons
- Dekoratīvās līstes salonā
- Kāju paklājiņi
- Ādas apdare: bēšs
Riepas un diski
- Vieglmetāla diski
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 4.2 l |
| Cubic capacity: | 4244 cm³ |
| Power: | 287 kW |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Krāsa: | Zils |
| Body type: | Convertible, roadster |
| Sēdvietas: | 2 gab |
| Durvis: | 2 gab |
| Length: | 4303 mm |
| Width: | 1822 mm |
| Height: | 1305 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1894 kg |
| Technical max. mass: | 2000 kg |
| Load bearing capacity: | 106 kg |
| Wheelbase: | 2440 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Maserati Spyder Cambiocorsa
Registreerimistasu makstud.
USA-st toodud, Eestis sõitnud 500 km, hetkel igati sõidukorras.
Värske tehniline ülevaatus aastaks.
NB! Lugege palun tähelepanelikult:
Auto vaatamine KONKREETSE OSTUHUVI korral telefonitsi ette kokku leppida / sōnumitele/e-mailidele ja SMS-dele ei vasta, l6bus6ite ei paku.
Asukoht reeglina: Kautjala tee 6, 75316 Patika
Eesti.
NB! Ainult eelneva telefonikokkuleppe alusel.
- kokkuleppel ja ainult juhul, kui ostuplaan kindel
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 581 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.