BMW X4
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 09.2019 · Vācija | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 140 kW B47D20B | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| VIN | WBAVJ910X09A41625 | ||||||
| Reg. nr. | 802MYY | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Seller: Jüri
Aprīkojums
Komforts
- Panorāmas jumts: atverams, ar rullo žalūziju, ar elektriskajām žalūzijām
- Lūka: stikls, elektrisks
- Elektriski atveramas/aizveramas bagāžas nodalījuma durvis
- Automātiskās novietošanas funkcija
- Gaisa kondicionēšana
- Kruīza kontrole
- Parkošanās kamera
- Regulējama stūres kolonna
- Sēdekļu sildītāji
- Priekšējais roku balsts: regulējams, ar krūtīm
- Aizmugurējais roku balsts
- Spoguļi saules aizsargos
- Prožektori
- Borta kamera
Riepas un diski
- Riepu spiediena kontroles sistēma
- Ziemas riepas: vissezonas riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 140 kW |
| City fuel cons.: | 5.8 l/100 km |
| Highway: | 5.2 l/100 km |
| Average: | 5.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 179 g/km |
| Maximum speed: | 213 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4752 mm |
| Width: | 1918 mm |
| Height: | 1621 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1845 kg |
| Technical max. mass: | 2410 kg |
| Load bearing capacity: | 565 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2864 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 356 €
Registration fee: 1244 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.