Alfa Romeo Giulietta
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 08.2012 · Vācija | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.4, 125 kW 940A2000 | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | ZAR94000007181501 | ||||||
| Reg. nr. | 534BTC | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2026 | ||||||
Seller: Taavi
Tallinn, Igaunija
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums: aiz
- Bērnu slēdzene
- ABS bremzes
- Automātiska apstāšanās funkcija
- Imobilizators
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- USB
- Gaisa kondicionēšana: klimata kontrole
- Kruīza kontrole
- Priekšējie lukturi ar funkciju “Follow Me Home”
- Regulējama stūres kolonna: augstums, dziļums
- Sēdekļu sildītāji: priekšpuse
- Spoguļi saules aizsargos: 2 gab, ar apgaismojumu
- Peļķes gaismas
- Lietus sensors
Salons
- Kabatas priekšējo sēdekļu atzveltnēs
- Kāju paklājiņi: tekstils
- Ādas apdare: melns, kontrastējošas šuves
Multimēdija
- Apple CarPlay: bezvadu
- Android Auto: bezvadu
- Brīvroku sistēma
- Stereo: oriģināls, usb ports, aux ieeja
- Skaļruņi: 4 gab
- CD atskaņotājs
- Bluetooth
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi: led
- Pagriezienu gaismas
- Miglas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
- Priekšējo lukturu mazgātāji
Riepas un diski
- Riepu remonta komplekts
- Ziemas riepas: vissezonas riepas
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas vasaras riepas
Cits
- Spoilera aplis
- Apple CarPlay on lisatud juurde ja tuleb hinnas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1368 cm³ |
| Power: | 125 kW |
| City fuel cons.: | 6.7 l/100 km |
| Highway: | 4.3 l/100 km |
| Average: | 5.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 121 g/km |
| Maximum speed: | 218 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4351 mm |
| Width: | 1798 mm |
| Height: | 1465 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1380 kg |
| Technical max. mass: | 1810 kg |
| Load bearing capacity: | 430 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 500 kg |
| Wheelbase: | 2634 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 73 €
Registration fee: 273 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.
Similar offers
Alfa Romeo Giulietta
2010, 220 120 km
3200 €
40 €/month
Alfa Romeo Giulietta
2013, 230 000 km
7500 €
92 €/month
Alfa Romeo Giulietta
2016, 204 739 km
9499 €
106 €/month
Alfa Romeo Giulietta
2016, 194 441 km
10 000 €
118 €/month
Alfa Romeo Giulietta
2018, 169 620 km
11 899 €
141 €/month
Kia Sportage
2014, 202 500 km
8600 €
105 €/month