Ford Tourneo Connect GRAND TOURNEO
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 01.2015 · Beļģija | ||||||
| Mileage | 236 300 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 7 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 1.6, 85 kW T1GA | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WF0UXXWPGUEA22701 | ||||||
| Reg. nr. | 001AJN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 | ||||||
Seller: Skorus
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1560 cm³ |
| Power: | 85 kW |
| City fuel cons.: | 5.6 l/100 km |
| Highway: | 4.6 l/100 km |
| Average: | 4.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 130 g/km |
| Maximum speed: | 165 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 7 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4818 mm |
| Width: | 1835 mm |
| Height: | 1840 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1641 kg |
| Technical max. mass: | 2330 kg |
| Load bearing capacity: | 689 kg |
| Max braked trailer weight: | 1117 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3062 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
* Apple Carplay/Android Auto* Tagurdus kaamera ja esikaamera
* Panoraam
* 7 Kohta
*Kärgukonks
* Grand Tourneo ( pikk versioon )
* Reg. nr. kaasa ei tule
Motor vehicle tax
Annual tax: 181 €
Registration fee: 491 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.