BMW 530 xDrive Touring M-Sportpakett PRO
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 01.2025 · Zviedrija | ||||||
| Mileage | 10 400 km | ||||||
| Body type | Wagon, Wagon, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Uzlādējams hibrīds (benzīns/elektrība) | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 140 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| VIN | WBA31GV07SCU60993 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Automātiska apstāšanās funkcija
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Bezatslēgas atvēršana un aizvēršana
- Elektriski atveramas/aizveramas bagāžas nodalījuma durvis: ar kājas žestu, no tālvadības pults
- Priekšsildīšana (priekšsildīšana): salons
- Gaisa kondicionēšana: klimata kontrole
- Ārējie spoguļi: elektrisks, ar apkuri, salokāms
- Kruīza kontrole
- Parkošanās kamera
- Parkošanās sensori: priekšpuse, aiz
- Elektriskie logu pacēlāji
- Tonēti stikli
- Spoguļi saules aizsargos: ar apgaismojumu
- Āra temperatūras displejs
- Aizmugurējā loga apsilde
- Sporta pakete
Salons
- Ādas apdare: melns
Riepas un diski
- Riepu spiediena kontroles sistēma
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski: 20"
Cits
- Piekabes āķis: elektrisks
- Bagāžas pārsegs
- Bagāžas tīkls bagāžniekā
- M Sport pakett PRO BMW Individual High-gloss ShadowLine esivõre, tagatulede ribad M Sport pidurid punase kõrgläike värvusega M tuled Shadowline Dark Silver M aktsentiga kombineeritud Aluminium Rhombicle dekoratiivliistud M turvavööd Võtmeta kasutamine (Comfort Access System) Adaptiivsed LED lähi- ja kaugtuled Roolisoojendus Võtmeta kasutamine (Comfort Access System) Juhi assistent / Radaripõhine juhiabisüsteem, mis koosneb: - Reavahetuse hoiatus - Tagumise ülesõidu hoiatus koos pidurite sekkumisega - Väljasõiduhoiatus - Tagumise kokkupõrke ennetamine HiFi kõlarisüsteem Harman Kardon / 12 kõlarit, 205 W väljundvõimsus
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Uzlādējams hibrīds (benzīns/elektrība) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 140 kW |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 5060 mm |
| Width: | 1900 mm |
| Height: | 1515 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2243 kg |
| Technical max. mass: | 2805 kg |
| Load bearing capacity: | 562 kg |
| Weight of road train: | 4805 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2995 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 292 €
Registration fee: 1403 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.