Škoda Fabia
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 02.2006 · Vācija | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.2, 40 kW BMD | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | TMBPW26Y864536671 | ||||||
| Reg. nr. | 975TLT | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- ABS bremzes
- Bremzes
- Signalizācijas sistēma
Komforts
- 12 V kontaktligzda: 1 gab
- Stūre
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
- Krūzīšu turētāji: aiz
- Pārnesumu sviras kloķis
- Rokas bremzes svira
- Informācijas panelis
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi
- Virzienrādītāji
- Aizmugurējie lukturi
Riepas un diski
- Rezerves ritenis
- Vasaras riepas
- Iekļautas vasaras riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1198 cm³ |
| Power: | 40 kW |
| City fuel cons.: | 7.7 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 5.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 140 g/km |
| Maximum speed: | 151 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Krāsa: | Zaļš |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 3970 mm |
| Width: | 1646 mm |
| Height: | 1436 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1120 kg |
| Technical max. mass: | 1560 kg |
| Load bearing capacity: | 440 kg |
| Max braked trailer weight: | 800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2462 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Skoda Fabia 1.2 40kW
2006. aasta bensiinimootoriga Škoda Fabia.Mootor: 1198 cm³
Mootori võimsus: 40 kW
Kütus: Mootoribensiin
Käigukast: Manuaal
Keskmine kütusekulu: 6l/100km
Seisukord:
Salong on puhas ja terves seisus
Kerel esineb kerget pindmist roostet rattakoobaste ümbruses ja tagaluugil.
Karbid on tugevad ja heas seisukorras.
Põhja all on vähest pindmist roostet.
Tehtud tööd:
Uus roolilatt
Vasakpoolne tagumine poritiib (värv kergelt tumedam)
Vaja teha:
Esimesed pidurikettad ja klotsid
Mootoririhm
Summuti peal on väike pragu
Motor vehicle tax
Annual tax: 67 €
Registration fee: 225 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen