Volvo XC90 D5 R-Design
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 10.2015 · Vācija | ||||||
| Mileage | 212 755 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 7 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 165 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | YV1LFA4BCG1038410 | ||||||
| Reg. nr. | 288BXM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2025 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni: iespēja izslēgt pasažiera drošības spilvenu
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Joslas noturēšanas palīgsistēma
- Joslas maiņas palīgsistēma
- Vilces kontrole
- Imobilizators
Komforts
- Gaisa kondicionēšana
- Kruīza kontrole
- Parkošanās kamera
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: daudzfunkcionāls, sporta stūre
- Stūres rata pārnesumu pārslēgšanas mehānisms
- Elektriski regulējami sēdekļi
- Sēdekļu sildītāji
- Nolokāma aizmugurējā sēdekļa atzveltne
- Sporta sēdekļi
- Priekšējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji
- Tonēti stikli
- Spoguļi saules aizsargos
- Āra temperatūras displejs
- Lietus sensors
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Dekoratīvās līstes salonā
- Ādas apdare
Multimēdija
- Navigācijas ierīce
- Brīvroku sistēma
- Automašīnas dators
- Stereo: bowers & wilkins w
Lukturi
- Tuvās gaismas: led
- Tālās gaismas: led
- Dienas gaitas lukturi: led
- Pagriezienu gaismas
- Miglas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
- Tālās gaismas palīgsistēma
Riepas un diski
- Riepu spiediena kontroles sistēma
- Vieglmetāla diski
Cits
- Piekabes āķis
- Parkimiskaamera (360)
- Sõiduk on remonti vajav (ebaloomulik heli mootori töötamise ajal)
- Esiklaas on katki
- Sõidukil puudub kehtiv tehnoülevaatus
- Registreeritud Eestis kasutatuna päritoluriik Saksamaa
- Informatsiooni liikluskahjude osas palun kontrollida lkf.ee ennem ostmist või küsida müüjalt.
- kergmetallveljed (22")
- turvapatjade arv (11)
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1969 cm³ |
| Power: | 165 kW |
| CO₂ emission: | 152 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 7 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4950 mm |
| Width: | 1931 mm |
| Height: | 1730 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2171 kg |
| Technical max. mass: | 2750 kg |
| Load bearing capacity: | 579 kg |
| Weight of road train: | 5450 kg |
| Max braked trailer weight: | 2700 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2984 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 314 €
Registration fee: 905 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.