Renault Megane
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 05.2023 | ||||||
| Mileage | 45 000 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Elektra | ||||||
| Dzinējs | 160 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | VF1RCB00869810389 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 11.05.2027 | ||||||
Aprīkojums
- Viimane hooldus: 4/26, 44 000 km
- Täielik margiesinduse hooldusraamat
- Kaks komplekti rehve
- Kergmetallveljed suve- ja talverehvidega
- Täis-LED esituled
- Abipakett ja Täiendatud nägemise pakett: Tahavaatepeegli kaamera, pimenurga hoiatus hädaolukorras, nutikas parkimisabi, 360-kraadi kaamerasüsteem, maantee- ja ummikuabi nutika kohanduva püsikiirusehoidjaga ning rajakeskseadmega
- Automaatne kahetsooniline kliimaseade
- CCS-kiirlaadimine
- Google Maps navigatsioon
- Istmesoojendus esiistmetel
- Rajal hoidmise abisüsteem
- Puutetundlik ekraan
- Juhi ja kaassõitja turvapadi
- Laadimiskaabel Type 2
- Soojendusega rool
- Soojuspump
- multi-sense süsteem
- OpenR armatuurlaud 12,3" näidikupaneeliga
- OpenR multimeediasüsteem 12" puutetundlik ekraan
- Parkimisandur taga
- Külgturvapadjad ees
- Elektrilised aknatõstukid ees
- Elektrilised aknatõstukid taga
- Tagaistme seljatugi volditav kahes osas (1/3-2/3)
- Tumedad tagaklaasid
- Turvakardinad
- Type 2 laadimine max. 22kW
- Nutikas võtmekaart jalutamise funktsiooniga
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Elektra |
| Power: | 160 kW |
| Acceleration 0-100 km/h: | 7.4 s |
| Maximum speed: | 160 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4200 mm |
| Width: | 1768 mm |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1711 kg |
| Technical max. mass: | 2158 kg |
| Max braked trailer weight: | 900 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
Papildu informācija
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysMotor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 150 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.