BMW 528
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 1987 · Igaunija | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 2.8, 135 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa | ||||||
| VIN | WBADA710209664041 | ||||||
| Reg. nr. | 175TCN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2025 | ||||||
Seller: R
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Bērnu slēdzene
- ABS bremzes
Komforts
- Lūka
- Ārējie spoguļi: elektrisks, ar apkuri
- Regulējama stūres kolonna
- Augstumā regulējami sēdekļi
- Aizmugurējais roku balsts
- Spoguļi saules aizsargos: ar apgaismojumu
- Centrālā atslēga
- Vējstikla mazgāšanas šķidruma līmeņa indikators
Salons
- Kabatas priekšējo sēdekļu atzveltnēs
- Kāju paklājiņi: tekstils
- Velūra apdare
Multimēdija
- Stereo: aux ieeja
- Skaļruņi
- CD atskaņotājs
- Elektriskā antena
Lukturi
- Miglas lukturi
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi: oriģināls
Cits
- Piekabes āķis: pārnēsājams
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 2.8 l |
| Cubic capacity: | 2769 cm³ |
| Power: | 135 kW |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4620 mm |
| Width: | 1700 mm |
| Height: | 1415 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1340 kg |
| Technical max. mass: | 1850 kg |
| Load bearing capacity: | 510 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 500 kg |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 583 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.