Škoda Fabia
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 05.2005 | ||||||
| Mileage | 210 000 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.2, 47 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| Tehnoülevaatus | 12.2026 | ||||||
Aprīkojums
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi
- Ziemas riepas: vissezonas riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1198 cm³ |
| Power: | 47 kW |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1165 kg |
| Technical max. mass: | 1605 kg |
| Load bearing capacity: | 440 kg |
Papildu informācija
Auto on seisnud talvel, ei käivitu, aku tühi. Esineb värvilaike. Olemas veokonks.Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 262 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen