Renault Master FWD Pack Clim
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 05.2022 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 161 580 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Van, 2 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.3, 120 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | VF1VA000068797331 | ||||||
| Reg. nr. | 834NHS | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Vilces kontrole
- Signalizācijas sistēma
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Digitālais instrumentu panelis
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: daudzfunkcionāls
- Priekšējais roku balsts
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Ekrāns: priekšpuse
- Stereo: oriģināls
- Skaļruņi
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi: led
Riepas un diski
- Vasaras riepas
Cits
- Kravas nostiprināšanas āķi
- Brauciena skaitītājs
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.3 l |
| Cubic capacity: | 2299 cm³ |
| Power: | 120 kW |
| CO₂ emission: | 344 g/km |
| Maximum speed: | 160 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Zils |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 2 gab |
| Length: | 6738 mm |
| Width: | 2350 mm |
| Height: | 3000 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2510 kg |
| Technical max. mass: | 3500 kg |
| Load bearing capacity: | 990 kg |
| Weight of road train: | 6000 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 4332 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
EESTIST UUENA OSTETUD.
6 Kuud tasuta kaskoAvariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumites. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 539 €
Registration fee: 3744 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.