Hyundai i30
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 10.2017 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 112 000 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.4, 103 kW G4LD | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | TMAH2513GJJ046484 | ||||||
| Reg. nr. | 943BVG | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Imobilizators
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Gaisa kondicionēšana
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: daudzfunkcionāls, ādas pārklājums
- Sēdekļu sildītāji
- Nolokāma aizmugurējā sēdekļa atzveltne
- Elektriskie logu pacēlāji
- Start-stop sistēma
- Lietus sensors
- Centrālā atslēga
- Vējstikla mazgāšanas šķidruma līmeņa indikators
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Kāju paklājiņi
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Ekrāns: priekšpuse
- Automašīnas dators
- Stereo
- Skaļruņi
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1353 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 6.2 l/100 km |
| Highway: | 4.7 l/100 km |
| Average: | 5.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 120 g/km |
| Maximum speed: | 205 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4340 mm |
| Width: | 1795 mm |
| Height: | 1450 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1372 kg |
| Technical max. mass: | 1850 kg |
| Load bearing capacity: | 478 kg |
| Max braked trailer weight: | 1400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2650 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 107 €
Registration fee: 419 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.