Mercedes-Benz V 300
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 03.2024 · Igaunija |
| Komplektācija | Avantgarde A2 d 4Matic AMG Line |
| Body type | Wagon, 5 durvis, 7 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 2.0, 174 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Pilnpiedziņa |
| Warranty | 3 aastat |
| Tehnoülevaatus | 31.03.2028 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1950 cm³ |
| Power: | 174 kW |
| City fuel cons.: | 8.4 l/100 km |
| Highway: | 6.5 l/100 km |
| Average: | 7.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 219 g/km |
| Maximum speed: | 214 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 7 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 5140 mm |
| Width: | 1928 mm |
| Height: | 1883 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2576 kg |
| Technical max. mass: | 3200 kg |
| Load bearing capacity: | 624 kg |
| Weight of road train: | 5200 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3200 mm |
| Number of axles: | 2 |