Hyundai Santa Fe
| Condition | New |
| Trim level | Premium PHEV |
| Body type | SUV, 5 doors, 7 seats |
| Fuel | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.6, 186 kW |
| CO₂ | 38 g/km |
| Color | Brown - Earthy Brass |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 186 kW |
| Average: | 1.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 38 g/km |
Body and seats
| Color: | Brown |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 7 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |