BYD Seal U
| Condition | New |
| Trim level | Comfort |
| Body type | Urban SUV, Crossover, 5 seats |
| Fuel | Electric |
| Color | Boundless cloud välisvärv |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Maximum speed: | 175 km/h |
Body and seats
| Body type: | Urban SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Length: | 4785 mm |
| Width: | 1890 mm |
| Height: | 1668 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Wheelbase: | 2765 mm |