Opel Zafira Life
| Condition | New |
| Trim level | Shuttle |
| Body type | Minivan |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 2.0, 130 kW |
| CO₂ | 192 g/km |
| Color | Green |
| Transmission | Automatic |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 130 kW |
| Average: | 7.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 192 g/km |
Body and seats
| Color: | Green |
| Body type: | Minivan |
| Length: | 5331 mm |
| Width: | 2010 mm |
| Height: | 1910 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2160 kg |
| Technical max. mass: | 2869 kg |