Ford Puma GEN-E Premium
| Condition | New |
| Body type | Urban SUV, SUV |
| Fuel | Electric |
| Engine | 124 kW |
| Color | Silver - Välisvärv Solar Silver (metallik) |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 124 kW |
Body and seats
| Color: | Silver |
| Body type: | Urban SUV |
| Length: | 4214 mm |
| Width: | 1930 mm |
| Height: | 1555 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1566 kg |
| Wheelbase: | 2588 mm |