MINI Countryman
| Condition | New |
| Trim level | Countryman S ALL4 |
| Body type | Hatchback, Luukpära |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 2.0, 160 kW |
| CO₂ | 147 g/km |
| Color | Blue - Blazing Blue |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 160 kW |
| CO₂ emission: | 147 g/km |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Hatchback |
| Vehicle type: | Car or SUV |