Land Rover Defender
| Condition | New |
| Trim level | X-Dynamic HSE |
| Body type | Urban SUV, SUV, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| CO₂ | 227 g/km |
| Color | Woolstone Green |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| CO₂ emission: | 227 g/km |
Body and seats
| Body type: | Urban SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Length: | 5018 mm |
| Width: | 2105 mm |
| Height: | 1967 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Wheelbase: | 3022 mm |