Mazda CX-80
| Condition | New |
| Trim level | Homura Plus Business Edition |
| Body type | Urban SUV, Crossover, 6 seats |
| Fuel | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| CO₂ | 36 g/km |
| Color | Machine Grey kvaliteetmetallikvärv |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| CO₂ emission: | 36 g/km |
Body and seats
| Body type: | Urban SUV |
| Seats: | 6 tk |
| Length: | 4995 mm |
| Width: | 2134 mm |
| Height: | 1713 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Wheelbase: | 3120 mm |