Ford Kuga ST-Line
| Condition | New |
| Body type | Urban SUV, SUV, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 132 kW |
| CO₂ | 122 g/km |
| Color | Metallikvärv Magnetic Grey |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Power: | 132 kW |
| Average: | 5.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 122 g/km |
Body and seats
| Body type: | Urban SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Length: | 4615 mm |
| Width: | 2177 mm |
| Height: | 1673 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1689 kg |
| Wheelbase: | 271 mm |