Suzuki Vitara
|
|||||||
| Condition | New | ||||||
| Model year | 2026 | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) | ||||||
| Engine | 1.4, 80 kW | ||||||
| CO₂ | 129 g/km | ||||||
| Color | White | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | TSMYED1SX00E74750 | ||||||
Equipment
- NEW CAR FOR QUICK DELIVERY! UNREGISTERED CAR IN STOCK.
- Navigation (not in Finnish)
- Rearview camera
- Rear parking sensors
- Stability control system
- Automatic climate control
- Adaptive cruise control
- Seat heaters in the front
- Trip computer
- Tinted rear and side windows from B-pillar backward
- Android Auto & Apple CarPlay
- Special color: Two-tone
- Automatic climate control
- Keyless entry/start
- LED headlights (low and high beam)
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1373 cm³ |
| Power: | 80 kW |
| Average: | 5.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 129 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 10.2 s |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4185 mm |
| Width: | 1775 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1325 kg |
| Technical max. mass: | 1720 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysCoop Pank Car Leasing
Full-service leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.