Citroën C5
|
|||||||
| Condition | New | ||||||
| Model year | 2026 | ||||||
| Body type | SUV, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Electric | ||||||
| Engine | 157 kW | ||||||
| Color | Black | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | VR7KCZKZ2TL016314 | ||||||
Equipment
- Service history
- Unregistered vehicle
- NEW CAR FOR QUICK DELIVERY! UNREGISTERED CAR IN STOCK.
- 2x keys
- Driving lane assistant, blind spot assistant, lane change assistant, cross traffic alert system when reversing
- Active emergency braking system
- Active lane keeping assist
- Active cruise control
- Aluminum pedal covers
- Citroën Advanced Comfort suspension
- Clean Cabin air quality monitoring system
- Digital instrument cluster 10"
- 20" Obsidian alloy wheels
- Driver alertness monitoring with camera
- Heat pump
- Matrix Full LED headlights
- Media system with 13” vertical touchscreen, Bluetooth, Mirror Screen includes Apple Car Play system and navigation
- Speed limit traffic sign recognition
- 360-degree reversing camera and parking sensors front and rear
- Rain and light sensor
- Internal charger 11 kW three-phase
- Electric tailgate with foot swipe function
- Electrically adjustable driver's seat
- Windshield heating
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 157 kW |
| Acceleration 0-100 km/h: | 8.6 s |
| Maximum speed: | 170 km/h |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4650 mm |
| Width: | 1870 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2184 kg |
| Technical max. mass: | 2630 kg |
| Max braked trailer weight: | 1250 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysCoop Pank Car Leasing
Full-service leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.