Ssangyong MUSSO
|
|||||||
| Condition | New | ||||||
| Model year | 2026 | ||||||
| Body type | Pickup, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Electric | ||||||
| Engine | 304 kW | ||||||
| Color | Blue | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | KPA0A1E30TP010564 | ||||||
Tallinn, Jälgimäe tee 1
Equipment
- NEW CAR FOR QUICK DELIVERY! UNREGISTERED CAR IN STOCK.
- Special color
- 12.3" digital instrument cluster
- 12.3" infotainment system
- Android Auto and Apple CarPlay
- Automatic air conditioning, 2-zone
- Keyless entry and start
- Electrically adjustable front passenger seat with heating and cooling
- Electrically adjustable driver's seat with heating and cooling
- Rear seat heating
- Artificial leather upholstery
- Blind spot monitoring
- Charging cable: schuko plug <> type2 connector
- Heated steering wheel
- Heat pump
- Adaptive cruise control
- Navigation system (does not speak Finnish)
- Rearview camera
- Wireless phone charging
- Front parking sensor
- Rear parking sensor
- Cross traffic alert
- V2L power outlet
- Textile mat set
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 304 kW |
| Acceleration 0-100 km/h: | 8 s |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Pickup |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5160 mm |
| Width: | 1920 mm |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2360 kg |
| Technical max. mass: | 3090 kg |
| Max braked trailer weight: | 2300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysCoop Pank Car Leasing
Full-service leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.