Fiat Ducato L3H2
|
|||||||
| Condition | New | ||||||
| Initial reg. | 04.2026 | ||||||
| Mileage | 50 km | ||||||
| Body type | Van, 5 doors, 2 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.2, 103 kW | ||||||
| Color | Silver | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | 100 km | ||||||
| VIN | ZFA250007SMA93308 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
Comfort
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Parking heater (pre-heater): engine
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: rear
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional
- Height-adjustable seats
- Seat heaters
- Front armrest
- Power windows
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
Interior
- Floor mats: rubber
- Cup holders
- Textile upholstery
Multimedia
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Speakers
Lights
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Headlight leveling system
Tires and Rims
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Trailer hitch
- Cargo securing hooks
- NÄHTAVUSPAKETT PLUS: Vihma- ja vihmasensor + kaugtulede tuvastus
- Udutuled kurvifunktsiooniga
- LED-ESITULED
- Fikseeritud haakekonks
- TALVEPAKETT- + PREMIUM-KABIN + KÄED-VABAD SÜSTEEM: Soojendusega juhiiste
- Webasto
- TECHNO armatuurlaud: Nahkkattega rool ja käigukast
- Panipaik juhiistme all
- Istmete külgmised alumised katted (istme korpus)
- Võtmeta sisenemine ja käivitamine
- Elektriline seisupidur
- Kesklukustus Kindalaek + panipaik Keskarmatuurlaual
- Tagurduskaamera dünaamiliste joontega
- Ilmade kummist põrandamatid
- 1+1 istekoht
- Vaheseina eraldamine
- Pakett Style: Kerevärvi kaitserauad
- Must esispoiler
- 16-tollised valuveljed
- Pakett Techno: 7-tolline puutetundlik audiosüsteem
- USB-laadimispordid armatuurlaual.
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.2 l |
| Cubic capacity: | 2184 cm³ |
| Power: | 103 kW |
Body and seats
| Color: | Silver |
| Body type: | Van |
| Seats: | 2 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 6127 mm |
| Width: | 2050 mm |
| Height: | 2522 mm |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kaubaruumi pikkus: | 3705 mm |
| Kaubaruumi laius: | 1870 mm |
| Kaubaruumi kõrgus: | 1932 mm |
| Kaubaruumi maht: | 13 m³ |
| Kerb mass: | 2210 kg |
| Technical max. mass: | 3500 kg |
| Load bearing capacity: | 1290 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
Seller's details
Coop Pank Car Leasing
Full-service leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.