Iveco Daily Rosero-P First 70C18HA8 CC/P Low Entry
|
|||||||
| Condition | New | ||||||
| Initial reg. | 2026 | ||||||
| Mileage | 1 500 km | ||||||
| Body type | 2 doors, 21 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 3.0, 129 kW | ||||||
| Color | White | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| Warranty | 200 000 km | ||||||
| VIN | ZCFCE72C105737153 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering: speed-sensitive
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
Comfort
- Air suspension
- Adjustable suspension
- 12V power outlet
- Sunroof
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: automatic climate control
- Cruise control
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height, electric
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Lumbar-adjustable backrest
- Front armrest
- Rear armrest
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
- Auxiliary cabin heater
- Separate climate control for rear seats
Multimedia
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Speakers
Lights
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Other
- Trip computer
- Disabled access equipment
- 10-14 seisukohta, 1 rattastooli koht
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2998 cm³ |
| Power: | 129 kW |
| Maximum speed: | 100 km/h |
Body and seats
| Color: | White |
| Seats: | 21 tk |
| Doors: | 2 tk |
| Length: | 8099 mm |
| Width: | 2350 mm |
| Height: | 2990 mm |
| Vehicle type: | Bus |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 4330 kg |
| Technical max. mass: | 7200 kg |
| Load bearing capacity: | 2870 kg |
| Wheelbase: | 4750 mm |
| Number of axles: | 2 |
Seller's details
Coop Pank Car Leasing
Full-service leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.