Volkswagen Sharan
| Condition | Used |
| Initial reg. | 06.2015 · Netherlands |
| Trim level | Comfortline |
| Body type | Minivan, 4 doors, 7 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 1.4, 110 kW |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1400 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 167 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Minivan |
| Seats: | 7 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |