Toyota Proace
| Condition | Used |
| Initial reg. | 08.2024 · Estonia |
| Trim level | Long Proffesional Plus |
| Body type | Van, KAUBIK, 3 doors, 3 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 2.0, 106 kW |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 31.08.2026 |
The listing has been archived
Inspected vehicle
Sõidukile kehtib kõikehõlmav Toyota garantii ja maanteeabiteenus. Sõiduk on põhjalikult kontrollitud ja usaldusväärne.
- 2-aastane garantii
- 2-aastane maanteeabi
- 44 punkti tehniline kontroll
- Hybrid Life Assurance
- Sõiduks valmis
- Toyota Liising ja Kindlustus
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 106 kW |
| Average: | 7.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 197 g/km |
| Maximum speed: | 170 km/h |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Van |
| Seats: | 3 tk |
| Doors: | 3 tk |
| Length: | 5331 mm |
| Width: | 1924 mm |
| Height: | 1910 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1891 kg |
| Technical max. mass: | 3100 kg |
| Load bearing capacity: | 1209 kg |
| Weight of road train: | 5000 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3275 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Toyota Proace
2025, 11 223 km
28 495 €
337 €/month
Toyota Proace
2023, 531 km
31 500 €
338 €/month
Toyota Proace
2024, 17 000 km
32 490 €
349 €/month
Renault Trafic
2024, 43 000 km
29 480 €
316 €/month
Fiat Scudo
2024, 16 900 km
30 900 €
332 €/month
Renault Trafic
2024, 76 000 km
31 990 €
343 €/month