Lynk&Co 01 MORE/RECHARGE/INFINITY/INTELLI SAFE/XENIUM/
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 03.2022 · Netherlands | ||||||
| Mileage | 34 000 km | ||||||
| Body type | Urban SUV, SUV, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Plug-in hybrid (petrol/electric) | ||||||
| Engine | 1.5, 132 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | L6TCX2E74NE000525 | ||||||
| Vehicle inspection | 31.03.2026 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- ISOFIX child seat attachment
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- Panoramic roof
- Sunroof: glass, electric
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, folding
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: 360
- Parking sensors
- Adjustable steering column
- Electrically adjustable seats: with memory
- Seat heaters: front
- Power windows
- Start-stop system
- Roof rails
Interior
- Textile upholstery
Multimedia
- Display
- Navigation system
- Hands-free system
- Stereo
- Bluetooth
Lights
- Low beam headlights: led
Tires and Rims
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Muud lisad:
- RECHARGE MY2022 MUDEL
- PLUG-IN-HYBRID - PISTIKHÜBRIID
- SÕIDUULATUS ELEKTRIGA ca. 69-81 km
- MORE VARUSTUSTASE
- XENIUM PACK PRO
- INTELLISAFE PACK
- BUSINESS PACK PRO
- VERSATILITY PRO
- WINTER PACK
- PREMIUM SOUND by INFINITY
- PANORAAM KATUSELUUK
- 360K PARKIMISKAAMERA
- 1X ELEKTRILINE ISTE(1X MÄLUDEGA)
- KEYLESS ENTRY&GO
- FULL LED ESITULED
- COMFORT ELEKTRILINE TAGALUUK
- PARK ASSIST PILOT
- INTELLISAFE PACK
- ACC - ADAPTIIVNE PÜSIKIIRUSHOIDIK(STOP&GO)
- HIGHWAY ASSIST - STOP&GO AKTIIVNE UMMIKUASSISTENT
- LANE KEEPING AID (LKA) - AKTIIVNE SÕIDURAJA ABISÜSTEEM KOOS KORRIGEERIVA ROOLIGA
- DISTANCE WARNING - VAHEKAUGUSE HOIATUS
- TRAFFIC SIGN INFORMATION
- LANE CHANGE MERGE AID (LCMA) - REAVAHETUS ABISÜSTEEM
- INTELLISAFE SURROUND
- BLIS - PIMEALA INFOSÜSTEEM
- LANE CHANGE MERGE AID (LCMA) - REAVAHETUS ABISÜSTEEM
- REAR IMPACT COLLISION WARNING - TAGAOSA AVARIIHOIATUS
- WINTER PACK
- LYNK & CO ON CALL
- 2X ISTMESOOJENDUSED
- ESIKLAASIPESURITE SOOJENDUS
- 20" BLACK DIAMOND CUT VALUVELJED
- NAVIGATSIOONISÜSTEEM
- 12,3” GRAAFILINE EKRAAN JUHILE
- SALONGIVALGUSTUS HIGH(SININE, PUNANE, ROHELINE jne)
- LAADIMISAEG TAVAPISTIKUST 5h-6h
- EUEST GARANTII 2 AASTAT* (tingimused www.euest.ee/garantii)
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1477 cm³ |
| Power: | 132 kW |
| CO₂ emission: | 27 g/km |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Urban SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4541 mm |
| Width: | 1857 mm |
| Height: | 1694 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1954 kg |
| Technical max. mass: | 2350 kg |
| Load bearing capacity: | 396 kg |
| Weight of road train: | 4150 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2734 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
LÄBISÕIDUPIIRANGUTA GARANTII 2 AASTAT* (tingimused leiad www.euest.ee/garantii)Lisatasu eest on võimalik soetada Euest PRO 2-aastane tehasegarantiiga võrdväärne garantii +1490€ euest.ee/garantii
Koostöös Auto24'ga valmis meil põhjalik tutvustav video LYNK&COst. Videot saad vaadata siit: https://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=65775
ERIPAKKUMINE! KÕIK kuni 2024a. EUEST müüdavad pistikhübriidide ja elektriautode registreerimistasu sisaldub sõiduki hinnas! Hinnale lisandub MNT riigilõiv 195€
VOLVO SPETSIALIST juba 15a - WWW.EUEST.EE Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 110 €
Registration fee: 447 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Lynk&Co 01
2022, 43 100 km
26 900 €
290 €/month
Lynk&Co 01
2023, 45 000 km
27 990 €
302 €/month
Peugeot 308
2023, 44 000 km
24 900 €
287 €/month
Citroën C5 Aircross
2022, 42 000 km
24 900 €
287 €/month
Citroën C5 X
2022, 39 000 km
25 000 €
288 €/month
Citroën C5 Aircross
2023, 31 000 km
26 500 €
305 €/month