Jeep Compass Longitude
| Condition | Used |
| Initial reg. | 02.2019 · Netherlands |
| Body type | SUV, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 1.4, 103 kW |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1400 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| CO₂ emission: | 143 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1751 kg |
Similar offers
Peugeot 3008
2020, 101 714 km
13 699 €
147 €/month
Škoda Scala
2021, 102 554 km
13 754 €
147 €/month
Toyota C-HR
2018, 53 000 km
13 800 €
147 €/month
Toyota Corolla
2019, 52 388 km
13 900 €
158 €/month
Kia cee'd / Ceed
2021, 93 000 km
13 900 €
159 €/month
Nissan Qashqai
2019, 119 000 km
13 990 €
159 €/month