Toyota Corolla
| Condition | Used |
| Initial reg. | 06.2024 · Estonia |
| Trim level | Active |
| Body type | Sedan, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.8, 72 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | 20.06.2027 |
| Vehicle inspection | 30.06.2028 |
The listing has been archived
Inspected vehicle
Sõidukile kehtib kõikehõlmav Toyota garantii ja maanteeabiteenus. Sõiduk on põhjalikult kontrollitud ja usaldusväärne.
- 2-aastane garantii
- 2-aastane maanteeabi
- 44 punkti tehniline kontroll
- Hybrid Life Assurance
- Sõiduks valmis
- Toyota Liising ja Kindlustus
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1798 cm³ |
| Power: | 72 kW |
| CO₂ emission: | 100 g/km |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4630 mm |
| Width: | 1780 mm |
| Height: | 1435 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1440 kg |
| Technical max. mass: | 1835 kg |
| Load bearing capacity: | 395 kg |
| Weight of road train: | 2585 kg |
| Max braked trailer weight: | 750 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2700 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Toyota Corolla
2024, 25 744 km
23 990 €
257 €/month
Toyota Corolla
2024, 48 194 km
24 490 €
263 €/month
Toyota Corolla
2024, 46 539 km
24 490 €
263 €/month
Toyota Corolla
2024, 43 665 km
24 490 €
263 €/month
Toyota Corolla
2024, 41 079 km
24 490 €
263 €/month
Toyota Corolla
2024, 37 081 km
24 490 €
263 €/month