Nissan Qashqai
| Condition | Used |
| Initial reg. | 10.2017 · Belgium |
| Trim level | Tekna |
| Body type | SUV, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 1.5, 81 kW |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1500 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| CO₂ emission: | 99 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1385 kg |