Citroën Berlingo Multispace
| Condition | Used |
| Initial reg. | 10.2018 |
| Body type | Minivan, 5 doors |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 1.6, 55 kW |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1560 cm³ |
| Power: | 55 kW |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Minivan |
| Doors: | 5 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1449 kg |
| Technical max. mass: | 2060 kg |