Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 2000 cm³ |
| Power: | 288 kW |
| CO₂ emission: | 46 g/km |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 2031 kg |