Hyundai i20
| Condition | Used |
| Initial reg. | 10.2024 |
| Body type | Hatchback, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 1.0, 73 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 09.10.2028 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 998 cm³ |
| Power: | 73 kW |
| CO₂ emission: | 121 g/km |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |