Renault Clio
| Condition | Used |
| Initial reg. | 07.2021 |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.6, 67 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 30.07.2027 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 67 kW |
| CO₂ emission: | 99 g/km |
Body and seats
| Color: | Orange |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |