Toyota Corolla
| Condition | Used |
| Initial reg. | 01.2021 · Netherlands |
| Trim level | Business Plus |
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.8, 90 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1800 cm³ |
| Power: | 90 kW |
| CO₂ emission: | 85 g/km |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1445 kg |
Similar offers
Toyota Corolla
2020, 65 359 km
16 490 €
177 €/month
Toyota Corolla
2021, 73 349 km
16 490 €
177 €/month
Toyota Corolla
2019, 155 000 km
16 900 €
198 €/month
Toyota Corolla
2022, 204 005 km
17 099 €
191 €/month
Toyota Corolla
2019, 110 290 km
17 110 €
193 €/month
Toyota Corolla
2022, 208 985 km
17 699 €
198 €/month