Škoda Kodiaq Sportline Business
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 07.2021 · Lithuania | ||||||
| Mileage | 194 616 km | ||||||
| Body type | SUV, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.5, 110 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | TMBJB9NS1M8520356 | ||||||
| Reg. nr. | NSH602 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- Cooled glovebox
- Tailgate with electric opening and closing
- Climate control
- Exterior mirrors: electric
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats
- Front armrest
- Tinted windows
- Reading lights
- Start-stop system
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
- Separate climate control for rear seats
Interior
- Headliner: dark
- Half leather upholstery
Multimedia
- Display
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo
- Subwoofer
Lights
- Fog lights
Tires and Rims
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Alloy wheels
Other
- Trailer hitch
- Cargo cover
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1498 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 164 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4699 mm |
| Width: | 1882 mm |
| Height: | 1686 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1675 kg |
| Technical max. mass: | 2189 kg |
| Load bearing capacity: | 514 kg |
| Weight of road train: | 3989 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2788 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Hooldatud ja garantiiga 2kuud/3000km
Motor vehicle tax
Annual tax: 274 €
Registration fee: 1109 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Škoda Kodiaq
2021, 196 698 km
21 099 €
235 €/month
Škoda Kodiaq
2021, 232 399 km
21 999 €
245 €/month
Škoda Kodiaq
2022, 186 967 km
23 199 €
259 €/month
Škoda Octavia
2020, 112 000 km
20 800 €
238 €/month
Kia pro cee'd / ProCeed
2020, 132 000 km
20 900 €
239 €/month
Volkswagen Tiguan
2022, 160 029 km
21 900 €
244 €/month