Suzuki Swace
| Condition | Used |
| Initial reg. | 09.2021 |
| Body type | Wagon, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.8, 90 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 08.09.2027 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1798 cm³ |
| Power: | 90 kW |
| Average: | 5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 103 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 11.1 s |
Body and seats
| Color: | Silver |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4655 mm |
| Width: | 1790 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1475 kg |
| Technical max. mass: | 1835 kg |
| Max braked trailer weight: | 750 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
Similar offers
Suzuki Swace
2021, 55 153 km
17 900 €
205 €/month
Suzuki Swace
2021, 76 000 km
19 600 €
224 €/month
Suzuki Swace
2023, 34 000 km
23 900 €
273 €/month
Renault Arkana
2022, 60 000 km
18 800 €
215 €/month
Hyundai Kona
2021, 49 676 km
18 900 €
216 €/month
Volkswagen Golf
2021, 86 385 km
18 900 €
203 €/month