SEAT Ibiza HB Style
| Condition | Used |
| Initial reg. | 04.2022 · Estonia |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 1.0, 81 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | 04.2027a/100 000km |
| Vehicle inspection | 30.04.2026 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 999 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| CO₂ emission: | 126 g/km |
| Maximum speed: | 195 km/h |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4059 mm |
| Width: | 1780 mm |
| Height: | 1444 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1219 kg |
| Technical max. mass: | 1625 kg |
| Load bearing capacity: | 406 kg |
| Weight of road train: | 2725 kg |
| Max braked trailer weight: | 1100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 590 kg |
| Wheelbase: | 2548 mm |
| Number of axles: | 2 |